Тақырыбы: «Қарапайым графикалық редакторы. Сурет ашу, сақтау»

Орындаған: № 9 орта мектептің информатика пәнінің мұғалімі Тұтқабаева Сәуле Сатыбалдықызы

Сабақтың тақырыбы:«Қарапайым графикалық редакторы. Сурет ашу, сақтау»

Сабақтың мақсаты: Paint графикалық редакторымен, оның терезесімен, сурет салу құралдарымен және суретті сақтау, қайта ашу командаларымен танысып, сурет салудапайдалануды үйренеді.

Күтілетін нәтиже:
а)Paint графикалық реакторын іске қосуды үйренеді.
В) сурет салуда құралдардыпайдалануды, суретті сақтау мен қайт ашу командаларын біледі.
С) палитра түстерін және суреттердің қасиеттерін баптауды біледі.
Сабақтың түрі: жаңа білімді игеру.
Сабақтың әдісі: сындарлы оқыту
Көрнекілігі: excel программасында тест, постер, интерактивті тақта, слайд, үйлестірме қағаздар:
Пәнаралық байланыс: сурет, тарих
Сабақтың эпиграфы: «Маған айтып берсең – ұмытып қаламын, көрсетсең – есіме сақтаймын, өзіме жасатсаң – үйренемін» (Конфуций)

Сабақтың барысы:
 

Сабақтың кезеңдері Мұғалімнің қызметі Оқушының қызметі Уақыт
І. Ұйымдастыру бөлімі(Кіріспе бөлім) -амандасу, түгендеу;- сабақтың эпиграфымен таныстыру;- бағалау критерийлерімен таныстыру; – амандасады, кезекші жоқ оқушыларды ескертеді;- зейіндері сабаққа ауады;-бағалау парақшаларын алады; 2 минут
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (Тұсаукесер бөлімі) -Алдыңғы тақырып бойынша excel программасында тест жұмысы беріледі;10 сұрақ-түстер арқылы топқа бөлу.

 

Үйге берілген тақырыпты excel программасында жеке тест жұмысын орындайды;- Бағалау критерий арқылы бағаланады;- түстер арқылы топқа бөлінеді.

– қандай сөз жасырылғанын анықтайды.

5 минут

4 минут

ІІІ. Жаңа сабақты игеру (Негізгі бөлім) -Постермен жұмыс.Оқушылар бірлесе отырып проблеманы графикалы түрде шешу «топтық зерттеу» әдісі қолданылады.Үш топқа:

-сурет салу,сақтау және ашу;
-графикалық редактордың терезесі;
-сурет салу құралдары тақырыптары беріледі.

-постермен жұмыс жасайды;-топтық зерттеу әдісі бойынша проблеманы бірлесе шешеді.-берілген тақырыптар бойынша жұмыс жасайды. 13 минут
Сергіту сәті Оқушыларға
төмендегі сурет көрсетіледі:Тапсырма: қолыңды алмай хаттың суретін сал.
Оқушылар берілген уақыт ішінде ойланып жауаптарын ұсынады. 2 минут
ІҮ. Сабақты бекіту (қорытынды бөлім) Тапсырмалар беріледі:1-тапсырма: электронды оқулықтан №5 тапсырма 1ұпай2-тапсырма:

Сурет салатын құралдардың аттарын сәйкестендіру 2 ұпай
3-тапсырма:

Сөзжұмбақ шешу 3 ұпайдан

 

Тапсырмалар орындайды:1-тапсырма: электронды оқулықтан терезе элементтерін жазады2 тапсырма: тақтада тұрған суреттің атауына белгішесін қояды.

3-тапсырм: сөзжұмбақ сұрақтарына жауап береді.

15 минут
Ү.Бағалау Бағалау парақшасынан бағалайды Бағалау критерий бойынша өздерін бағалайды 3 минут
Рефлексия (кері байланыс) Смайлик арқылы керіс байланыс жасау Смайлик арқылы сабақтан алған әсерлерін ілінген плакатқа стикермен бейнелейді 1 минут

 

Тест жұмысының бағалау критерийлері
10-8  дұрыс жауап «5» баға
7-6   дұрыс жауап «4» баға
5-4   дұрыс жауап «3» баға

Оқушының аты-жөні

Тұсаукесер бөлімі Негізгі бөлім Қорытынды бөлімі

Қорытынды баға

Тест жұмысы Топтық зерттеу жұмысы Тапсырмалар

Check Also

Информатика. PAINT ГРАФИКАЛЫҚ РЕДАКТОРЫ.

Шығыс Қазақстан облысы. Аягөз қаласы. К.Бозтаев атындағы жалпы білім беру мектебі. Информатика пәнінің мұғалімі Туманбаева …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.