Квадраттық теңдеулерді түбірлерінің формуласын пайдаланып шешу

8888Бимағамбетова Күрең Кітабайқызы Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы, №6 орта мектебінің директоры

Сабақтың мақсаты

Білімділік мақсаты: квадрат теңдеудің анықтамаысын, түрлерін, түбірлерінің формуласын меңгерту, есеп шығаруға машықтандыру;
Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ой өрісін кеңейту, математикаға деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру, есептеу дағдысын жетілдіру, танымдық қызығушылығын дамыту;
Тәрбиелік мақсаты: оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәдениетіне тәрбиелеу.
Сабақтың типі: бекіту сабағы.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: деңгейлеп саралап оқыту, түсіндірмелі сұрақ-жауап, практикалық жұмыс.
Көрнекілігі: кестелер, формулалар (домино), электрондық оқулық, бағалау парағы.
Пәнаралық байланыс: информатика
Педагогикалық технология түрі:
«Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау стратегиялары», «Саралап оқыту»
Сабақтың барысы
І.Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (проектор арқылы тексеріледі)
№184
3) 3х2-13х+14=0
а=3b2-4ac=132-4-3-14=169-168-1
Х1=21/3 x2=2
5)5у2-6у+1=0
a=5;b=-6;с=1
d=b2-4ас=9-5=4
Х1= 1/( 5) x2=1
III. Ой қозғау
Өтілген бөлім бойынша теориялық материалды қайталау және талдап қорыту. (Электрондық оқулық арқылы түсіндіріледі)
Сұрақ-жауап
Қандай теңдеуді квадраттық теңдеу деп атаймыз?
Толымсыз квадраттық теңдеулер дегеніміз не?
Келтірілген квадраттық теңдеу дегеніміз не?
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
Теңдеуді шешу дегеніміз не?
А мен с қандай болғанда ах2+с=0 теңдеуінің шешімі бар болады?
Квадраттық теңдеу түбірлерінің дискриминатын қалай табамыз?
Квадраттық теңдеудің түбірлерінің санын қалай анықтаймыз?
Квадраттық теңдеуде b=2k, яғни жұп сан болса, түбірдің формуласын қалай жазамыз?
10. Келтірілген квадраттық теңдеудің түбірінің формуласын қалай жазамыз?
IV. Оқушылардың білімдері мен шеберліктерін тексеру
Практикалық жұмыс
Міндетті деңгей тапсырмалары
А тобы тапсырмалары:
№185 (1;3;5) тақтамен жұмыс
№186 (1;3;5) тақтамен жұмыс;
Б тобы тапсырмалары
№1990 (1;2) өз бетімен жұмыс

V. Білімді жүйелеу
1-тапсырма: Кестедегі бос орынды толтыр:

2-тапсырма: «Формуланы жаттадық па?» формуласын (домино құрастыру арқылы) қайталау
Сәйкестендіру тесті
Квадрат теңдеулердің түбірлерінің Домино

VI. Үйге тапсырма беру
№186 (8;10), №190 (4;) Алгебра «Мектеп», Абылкасымова. 2008
VIІ. Бағалау. Бағалау парағындағы тапсырмалардың орташа бағасы қойылады. (интерактивті тақта  арқылы көрсетіледі)
Бағалау парағының үлгісі
Қ/с Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасын тексеру Қайталау Есеп шығару дағдысының қалыптасуы Кестедегі бос орынды толтыру «Формуланы жаттадық па?» Қорытынды баға

Check Also

mirashbostan000

Ұлттық бірыңғай тестінде туындыға берілген кейбір есептердің шығарылу жолдары

Бостанова Мираш. Қызылорда қаласы, Қараөзек ауылы№39 «Қызылөзек» орта мектебініңІ санатты математика пәні мұғалімі. Қазіргі заман …

2 комментария

  1. Авторы кім? Қай жақтан?

    • Күрең Бимағамбетова Кітабайқызы

      Авторы Күрең Кітабайқызы Бимағамбетова. Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы №6 орта мектептің математика пәні мұғалімі. 2007 жылдан бері мектеп директоры

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.