Математика-6. Рационал сандарды бөлу.

siaudat000-140x150Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы «Парасат» мектеп-лицейі математика және информатика пәнінің мұғалімі Сұлтанғазина Сяудат Ермашқызы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды рационал сандарды бөлу ережесімен таныстыру, есеп шешу  барысында дүрыс пайдалана  білу дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, алған білімдерін басқа пәндер үшін де қолдана білу,  интерактивті тақтамен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, ұшқыр ойлылыққа , тазалыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі:                        Аралас   сабақ

Әдіс-тәсілдері:                        сұрақ-жауап,  тірек-сызбалар нұсқасы

Көрнекілігі: интерактивтік тақтада суреттері, таңбалар ережесі , тест сұрақтары, сызбалар Пәнаралық байланыс: информатика, география, сызу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

II. Үй жұмысын тексеру

III. Қайталау (өткен сабақты еске түсіру, бекіту)

*рационал сандарға амалдар қолдану;

*амалдарды орындамай, салыстыру;

* көбейтуді орында –жұптық жұмыс

* сөз есеп; *

«Саты» ойыны.

ІҮ. Жаңа сабақ түсіндіру

* анықтама;

*бөліндінің таңбасын анықтау( тірек-сызба).

Ү.Бекіту кезеңі

* ауызша есептеу(«Дөңгелек» ойыны);

*оқулықпен жұмыс.

ҮІ. Сергету сәті

ҮІІ. Өзіндік жұмыс

VIII. Қорытынды

IX. Үйге тапсырма       

Бағалау.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру Мұғалімнің кіріспе сөзі:

-Амандасу;

-Сабақта жақсы жұмыс жасауға бағыт беру;

-Сабақтың  тақырыбы мен негізгі мақсатын айту;

-Жоспарымен таныстыру;

II.Үй  тапсырмасын сұрау

№535  – ауызша,

№536 –  тақтада бір оқушы,

№544 – ауызша,

№546 – тақтада бір оқушы.     №535  – ауызша                                №544 – ауызша, 1) 252                                                1) -3 2) -19,8                                              2) -4 3) -11                                                 3) 6 4) -6                                                   4) -9 5) -28                                                 5) 7 6) -0,26                                              6) 4 №536

–  тақтада бір оқушы,                                    №546 – тақтада бір оқушы. 1)5,3                                                                           1)19,7>6,3 2)-40                                                                           2)12,2>1,8 3)-1,1                                                                          3)10=10 4)-38,6                                                                       4)3,24=3,24 5)-256  6)-6

ІІI. Қайталау ?:МАТЕМАТИКАНЫҢ сандарға пайдаланатың  негізгі қандай амалдар бар?

Сабақтың толық нұсқасын көшіріп алыңыз

Check Also

mirashbostan000

Ұлттық бірыңғай тестінде туындыға берілген кейбір есептердің шығарылу жолдары

Бостанова Мираш. Қызылорда қаласы, Қараөзек ауылы№39 «Қызылөзек» орта мектебініңІ санатты математика пәні мұғалімі. Қазіргі заман …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.